Wróć do listy

Projekty z kostki brukowej

Projekt podjazdu z kostki brukowej

Fachowe wykonanie oraz wysokiej jakości materiały gwarantują, że podjazd – czy to przed domek, czy firmą - spełni swoje zadanie. Co to znaczy w praktyce? Między innymi równe podłoże, które z biegiem czasu nie zacznie się zapadać, wykrzywiać, bądź utrzymywać stojącej wody podczas bardziej deszczowych miesięcy. By kostka brukowa najlepiej spełniała swoją rolę na podjeździe, najlepiej zastosować jej grubość od 6 do 8 centymetrów, w zależności, czy ma służyć głównie samochodom osobowym czy ciężarowym.  

Projekt parkingu z kostki brukowej

Wysoka trwałość, modułowość, a przede wszystkim atrakcyjna cena sprawiają, że obecnie na parkingach króluje jeden materiał. Kostka brukowa spełnia te wszystkie wymogi, cechując się odpornością na mróz, wodę, upał, a w końcu też różnorodną masę pojazdów - zarówno osobowych, jak i ciężarowych. Dodatkowo daje możliwość wyznaczania miejsc parkingowych bez użycia farby czy innych narzędzi, czyniąc przez to parking bardziej ozdobnym miejscem. 

Projekt chodnika z kostki brukowej

 Ogromny wybór wzorów, kolorów, materiałów czy wykończenia umożliwia zaprojektowanie dowolnego chodnika czy alejki na terenie danej posesji. Współpracujemy z wieloma producentami kostki brukowej, co zapewnia nam możliwość projektowania przestrzeni w każdym stylu – od modernistycznych, imponujących formą, bo bardzo krągłe i delikatne, tworzące w ogrodach romantyczne alejki. Dzięki temu zwykły chodnik staje się elementem ozdobnym przestrzeni prywatnych oraz miejskich. 

Projekt drogi z kostki brukowej

Droga dojazdowa na posesję czy na osiedlu, pomiędzy blokami, nie musi spełniać tak wyśrubowanych norm jak większość dróg i w dużej mierze jej wygląd i budowa zależą od pomysłu inwestora i projektanta. W takich wypadkach kostka brukowa sprawdza się znacznie lepiej niż asfalt albo – w drugą stronę - żwir. Na korzyść kostki działa tutaj jej cena oraz trwałość, gwarantującą utwardzenie każdej drogi dojazdowej. 

Projekt tarasu z kostki brukowej

Wybierając odpowiednie podłoże do ogrodu, często zależy nam na jego naturalnym wyglądzie, wysokiej estetyce oraz łatwości konserwacji. Pod tym względem kostka brukowa zaczęła wypierać dobrze znane nam na wszelkich tarasach płytki ceramiczne – te wymagają regularnego szorowania, mogą też być mniej odporne na mróz czy opady, których nawet niewielka ilość może zagrażać użytkownikowi. Tymczasem kostka zapewnia stabilność i antypoślizgowość.