Wróć do listy

Podjazd z kostki brukowej

 
Wybudowanie lub wyremontowanie domu to ogromny krok, ale w swoich planach, oprócz najważniejszego, powinniśmy uwzględnić także pozostałą część posesji. Wykończenie tarasu, aranżacja ogrodu czy budowa drogi z kostki brukowej to elementy, które podniosą atrakcyjność oraz wartość naszej działki, ale też zwiększą jej funkcjonalność. Dobrze ułożony podjazd do garażu lub droga dojazdowa do budynku usprawni poruszanie się po działce i nada jej charakteru. Zwłaszcza, jeśli zostanie dobrze wykonany i wykorzystane zostaną dobre jakościowo, a do tego estetyczne materiały. KopBud zapewni zarówno najlepsze surowce, jak i fachową budowę na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości.


Dlaczego warto zrobić podjazd z kostki brukowej?

Mając do wyboru różne materiały budowlane, zapewne zdecydujemy się na rozwiązanie trwałe, estetyczne, a przy okazji trwałe. Można by pomyśleć, że oczekiwanie spełnienia wszystkich tych wymogów to nieco zbyt wiele, a jednak... podjazd z kostki brukowej spełnia wszystkie te punkty.

Dużym atutem jest wytrzymałość tego materiału, na który oczywiście rzutuje jego grubość, jak i solidność wykonania podbudowy. Ponadto bruk jest odporny na ścieranie i mrozoodporny. Problemem za to mogą być korzenie chwastów wyrastających pomiędzy poszczególnymi elementami. Lecz poza tym to opcja bardzo wygodna, ponieważ nie wymaga zbyt dużej pielęgnacji i latami będzie wyglądać doskonale, jeśli tylko zlecimy układanie podjazdu z kostki brukowej zaufanej firmie z doświadczonymi fachowcami.


O czym warto pamiętać, planując budowę podjazdu z kostki?

Projektując przestrzeń na działce, powinno się zapamiętać o kilku elementach. Przede wszystkim do budowy powinna zostać użyta forma o wystarczającej grubości, aby nie zapadała się. W przypadku traktów pieszych jest to 4 cm, jednak kostka brukowa na podjeździe lub drodze dojazdowej już 6 cm. Jeśli będą poruszać się po niej ciężkie samochody, np. ciężarówki czy szambiarki, konieczne jest już ułożenie elementów o grubości 8 cm.

Planowanie i budowa powinna zakładać także to, że konieczne jest minimum 2,5-3 metry szerokości, by poruszanie się samochodem było w pełni komfortowe. Kluczowe jest też odpowiednie odwodnienie, aby woda nie zamarzała pod konstrukcją. Nawierzchnia powinna być ułożona ze spadkiem 2-3% wzdłuż i 1,5-2% w poprzek drogi.

Jeżeli rozważasz budowę podjazdu z kostki brukowej to skontaktuj się z nami i powierz pracę profesjonalistom.